Zobacz co działo się na BlizzCon 2017!

Zobacz co działo się na BlizzCon 2017!

BlizzCon to znana impreza w środowisku graczy. To już 11 edycja Blizzardowego eventu, która odbywa się co roku od 3 do 4 listopada. To czas kiedy twórcy Diablo celebrują swoje gry, informują o nowościach związanych z ich markami, a także wchodzą w bezpośrednią interakcję z fanami z całego świata. Co w tym roku przygotował ten legendarny deweloper? Sprawdźmy!


Po pierwsze, ogłoszono darmową kampanię StarCrafta II Wings of Liberty i to już od 14 listopada! Dla tych, którzy mają już swój egzemplarz gry,  darmowa będzie kolejna część - Heart of the Swarm. Blizzard ostrzega, że aby tak się stało, należy zalogować się do gry pomiędzy 8 listopada, a 8 grudnia.

Jeśli chodzi o multiplayer, to pojedynki poza rankingowe i przeciw AI będą dostępne od początku, natomiast jeśli będziecie chcieli wspinać się po sieciowej drabinie, to należy wygrać 10 "pierwszych zwycięstw dnia". Bez jakichkolwiek kosztów będzie można wcielić się w Kerrigan, Raynora i Artanisa. Pozostali dowódcy będą dostępni do 5. poziomu, następnie będzie trzeba ich wykupić. Szczegóły niżej:Po drugie, szykowane są rozszerzenia do popularnej karcianki Hearthstone. Rozszerzenie noszące nazwę Koboldy & Katakumby, jak sama nazwa wskazuje, przeniesie nas do katakumb. Dodatek będzie zawierać 135 nowych kart, legendarne bronie oraz Dungeon Run - darmowy tryb dla jednego gracza. Poniżej trailer:Po trzecie, do Heroes of the Storm dołącza kolejna postać z Overwatch - Hanzo. Ten charyzmatyczny japoński łucznik będzie dostępny już w grudniu tego roku! Ponadto zostanie dodana Alexstraza - smoczyca z WoW-a, która ma leczyć swych sojuszników. Poniżej trailer wspomnianych postaci:Ogłoszono także nową postać do kasowego hero-shootera od Blizzarda. Mowa tu oczywiście o Overwatch, docenionej na całym świecie nietypowej strzelance, gdzie zamiast klas pojawiają się unikalni bohaterowie ze swoim zestawem umiejętności. Moira, bo takie imię nosi już 26. heros, będzie postacią wsparcia. Korzysta z ciemnej energii oraz promieni leczących sojuszników.Poza tym ujawniono nową mapę. To BlizzardWorld, który jest parkiem tematycznym, skupionym na dotychczasowych tytułach Blizzarda. Znajdzie się tu coś dla fanów Diablo, StarCrafta II czy World of Warcraft. Lokacja zadebiutuje na początku przyszłego roku.Pozostając w temacie Overwatch, wypuszczono nowy film animowany pt. "Honor i chwała". Tym razem głównym bohaterem jest Reinhardt i jego przeszłość. Warto zapoznać się, nawet jeśli nie jesteście fanami samej gry.Nie można zapominać również o nowościach związanych z World of Warcraft. Zapowiedziano nowy dodatek - Battle for Azeroth, który skupi się na odwiecznym konflikcie Sojuszu i Hordy. Dodane zostaną 2 nowe kontynenty, będą one składały się z trzech zróżnicowanych stref, które będzie można odbijać przeciwnikowi.

W dodatku nie będzie nowych klas, ale potwierdziły się informacje o grywalnych podrasach. Będzie ich sześć, między innymi Taureni z Highmountain czy Nightborne. Limit poziomu zostanie zwiększony do 120, a w trakcie zabawy gracze będą wzmacniali legendarny naszyjnik, który da dostęp do nowych talentów oraz zastąpi rozwijaną w Legionie broń.

Zapowiedziano także tzn. warfronty, czyli misje kooperacyjne dla 20 graczy, którzy wspólnie będą zajmować strategiczne punkty. Kolejną nowością są walki o niezbadane wyspy. Będzie to mieszanka PvP i PvE. Dodatkowo Battle for Azeroth będzie zawierać nowe lochy oraz rajdy, a także pozwoli natychmiast awansować wybraną postać do 110 poziomu i szybko przygotować ją na nowe wyzwania.

Zwiastun fabularny dodatku:Trailer podsumowujący najważniejsze aspekty:Na sam koniec poinformowano o "waniliowych" serwerach WoW'a od samego Blizzarda. Cóż to znaczy? "Waniliowe" serwery, to czysta gra, bez żadnych dodatków. Tak twórcy próbują walczyć z nieoficjalnymi serwerami gry, które często są za darmo. World of Warcraft: Classic pozwoli wrócić do Azeroth, z czasów 2004 roku - bez pand, worgenów i wszystkiego, co nadeszło później. Póki co data premiery jest nieznana, musimy zadowolić się samym zwiastunem: