Blisko 230 tys. osób oglądało transmisję na żywo Buddy

Blisko 230 tys. osób oglądało transmisję na żywo Buddy

Ponad 200 tysięcy osób oglądało wczoraj w jednym momencie transmisję na żywo polskiego YouTubera - Buddy. Twórca, który na streamie przeprowadził losowanie na BMW M3CS, nieoficjalnie pobił tym samym rekord polskiego YouTube pod względem liczby widzów oglądających w jednym momencie transmisję autora kanału należącego do jednej osoby. 


Jeszcze kilka lat temu, najpopularniejszymi transmisjami na polskim YouTube były patostreamy, które w swoich "najlepszych" czasach generowały liczby rzędu kilkudziesięciu tysięcy osób na streamie. Później do grona rekordzistów dołączył m.in. BOXDEL czy DeeJayPallaside, który na transmisji z szukania "Klauna z Koszalina", jako pierwszy twórca w polskim internecie przebił próg 100 tysięcy widzów na żywo.

Od tego czasu, ciężko było pobić ten rekord i udało się to zaledwie kilku kanałom. Wszystkie transmisje dotyczyły jedna gal "freak fight" i z wyjątkiem tej, która została kiedyś przeprowadzona na kanale Kruszwila, odbyły się na kanałach organizacji sportów walki. W ten sposób, m.in. FAME MMA na swoich konferencjach czy darmowych walkach, kilkukrotnie przebiło znacznie próg 200 tysięcy widzów oglądających takiego streama. Wśród solowych twórców YouTube, ciężko było jednak komukolwiek zbliżyć się nawet do tej liczby. Wszystko zmieniło się wczoraj.To za sprawą transmisji Buddy, który na swoim kanale przeprowadził wyczekiwane od wielu miesięcy losowanie auta BMW M3CS, które niegdyś należało do Isamu. Twórca dokonał tym samym nie tylko prawdopodobnie największego konkursu w historii polskiego YouTube, ale nieoficjalnie ustanowił rekord oglądalności transmisji pojedynczego twórcy w serwisie w Polsce. W szczytowym momencie, czyli w czasie losowania nagrody głównej, jego streama oglądało 229 tysięcy osób.

 

Ostatecznie zwycięzcą BMW M3CS został 21-latek - Aleksander. Transmisja Buddy z wydarzenia została w kilkanaście godzin odtworzona natomiast ponad 1,6 mln razy, co także stanowi prawdopodobny rekord solowego twórcy na polskim YouTube w aspekcie. Gratulacje dla zwyciezców oraz samego Buddy za ustanowienie nowego rekordu polskiego YouTube.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.