Black Mirror w wydaniu polskich YouTuberów zadebiutował w sieci!

Black Mirror w wydaniu polskich YouTuberów zadebiutował w sieci!

Jakiś czas temu na naszym serwisie pisaliśmy o współpracy polskich youtuberów z platformą Netflix. Dziś w ramach tego przedsięwzięcia swoją premierę miały wszystkie cztery filmy nawiązujące do popularnego serialu Black Mirror, które dostępne są już na kanałach poszczególnych twórców.


Dla przypomnienia we współpracę z Netflixem zaangażowali się znani polscy twórcy video w internecie: Grupa Filmowa Darwin, Martin Stankiewicz, Krzysztof Gonciarz z Kasią Mecinski oraz emce. Każdy z nich przygotował krótki, trwający od 10 do 20 minut film, nawiązujący do popularnego serialu Black Mirror. Pokazują w nim swoją własną, alternatywną wizję współczesnych problemów i ich teoretycznych scenariuszy. Wszystkie cztery filmy są już dostępne zarówno na kanałach twórców na YouTube jak również na ich profilach na Facebooku. Odcinki możemy obejrzeć również na Facebookowym profilu Netflixa.

Odcinek stworzony przez Krzysztofa Gonciarza i Kasię Mecinski:


Odcinek stworzony przez Grupę Filmową Darwin:


Odcinek stworzony przez emce:


Odcinek stworzony przez Martina Stankiewicza:


Oczywiście zapraszamy was do obejrzenia wszystkich czterech odcinków. Możemy zapewnić, że każdy z nich będzie trzymał was w napięciu od samego początku aż do końca i zostawi z refleksją, która zostanie z wami na długie godziny. Oby na polskim YouTube było więcej podobnych współprac jak ta, bo jest to kawał naprawdę świetnej roboty.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.