To już całkowity koniec Battlefield Heroes!

To już całkowity koniec Battlefield Heroes!

Jeszcze do niedawna istniały dwa projekty mające na celu wskrzeszenie dziecka od Electronic Arts. Pod koniec tegorocznych wakacji upadł jeden z nich. Nic jednak nie wskazywało na to, że podobny los czeka Revive Battlefield Heroes - przedsięwzięcie mające przecież zgodę od samej firmy EA...


W sierpniu informowaliśmy Was o upadku projektu Heroes AwakenPowodem byli sami gracze, którzy krytykowali człowieka za tę reaktywację odpowiedzialnego. Fani produkcji zamkniętej przez Electronic Arts mieli w zanadrzu jednak jeszcze jedno tego typu przedsięwzięcie, a mianowicie Revive Battlefield Heroes. Co najbardziej ucieszyło społeczność - twórcy mieli na ten projekt pełną zgodę EA, oczywiście z kilkoma drobnymi zastrzeżeniami. Niestety, radość nie może trwać wiecznie.Przedstawiciele firmy Electronic Arts skontaktowali się z grupą Revive prosząc ich o zaprzestanie z korzystania dóbr należących bezpośrednio do nich. Osoby odpowiedzialne za reaktywację Battlefield Heroes nie mieli wiec wyboru i musieli zakończyć prace nad projektem. Dostęp do gry został zablokowany, a tym samym przekreślone zostały szanse na ponowny powrót do tego popularnego, wirtualnego świata.Naprawdę ciężko zrozumieć decyzję Electronic Arts mając w świadomości, że jeszcze kilka miesięcy firma wyraziła aprobatę na powstanie tego projektu zakazując jednak zarabiania na nim. Grupa Revive na wszystkie prośby przystała, lecz jak widać korporacja doszła do wniosku, że jednak na takie przedsięwzięcie nie ma absolutnie miejsca.

 

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!