Permanentne bany w Battlefield 5 za obniżanie ustawień grafiki

Permanentne bany w Battlefield 5 za obniżanie ustawień grafiki

Studio DICE postanowiło ukarać graczy za zmniejszenie detali w grze Battlefield V poniżej ustawień minimalnych. Okazuje się, że zmiana ustawień graficznych wpływa na rywalizację i daje przewagę nad pozostałymi uczestnikami rozgrywki.


Twórcy Battlefield 5 zbanowali permanentnie graczy, którzy poprzez zmiany w sterowniku karty graficznej Nvidii wymusili na grze zejście poniżej najniższych ustawień detali. Na nagraniu zablokowanego użytkownika jackfrags możemy zauważyć, że przy odpowiednim manipulowaniu opcjami graficznymi grafika upodabnia się do Battlefield Heroes i kreskówkowej oprawy zamiast tworzyć wrażenie realizmu.

Największym problemem jest jednak to, że gra na takich ustawieniach pozbawiona jest wielu elementów otoczenia: bujnej flory lub murków, za którymi mogliby się skryć pozostali zawodnicy. Sztuczka ta generuje zatem ogromną przewagę.


Pod filmem powstała burzliwa dyskusja, poddająca w wątpliwość słuszność banów. Co prawda podstęp ten zapewnia lepszą widoczność, ale nie jest wykorzystywane do tego żadne oprogramowanie zewnętrzne ani cheaty. Wystarczy bowiem edytować plik konfiguracyjny, który związany jest z grą. Można więc uznać, że jest to pewnego rodzaju niedopatrzenie ze strony deweloperów.

Z drugiej strony użytkownicy, którzy dostali bany ustawiali grafikę poniżej minimum ustalonego przez twórców w samej grze. Dla przykładu podobne błędy były wykorzystywane przez użytkowników w Counter-Strike'u przy okazji granatów dymnych czy też w Fortnite, gdy stosowaliśmy format obrazu 4:3. Jak sądzicie, używanie tego rodzaju sztuczek powinno być karane dożywotnim banem?

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu