Battlefield 2042 krytykowany przez fanów po starcie otwartej bety

Battlefield 2042 krytykowany przez fanów po starcie otwartej bety

Wczoraj mieliśmy do czynienia z rozpoczęciem testów beta Battlefield 2042. Gracze nie są jednak zadowoleni z tego, jak działa produkcja. Krytykowane są praktycznie wszystkie jej elementy.


Już 19 listopada odbędzie się premiera gry Battlefield 2042, czyli kolejnej odsłony popularnej serii strzelanek. Electronic Arts zdecydowało się jednak na nieco wcześniejsze rozpoczęcie testów beta produkcji. Ruszyły one wczoraj i niestety - nie napawają optymizmem.

Tak przynajmniej wynika z wrażeń części użytkowników. Zarzucają oni grze złą optymalizację, wadliwy i nieprzemyślany interfejs, jak i niesatysfakcjonującym systemie broni. To oczywiście nie wszystkie problemy.Pojawiają się również negatywne opinie na temat samego ruchu żołnierzy oraz ich małej puli. Za słabe zdają się również specjalne umiejętności - na tyle, że użytkownicy zrezygnowali z ich użytkowania. Nie zabrakło doniesień o licznych błędach i kłopotach z powiadomieniami.

Oczywiście część osób nie zgadza się z tego typu zarzutami i uważa, że grało się naprawdę świetnie. Jeśli tylko DICE usprawni nieco pewne aspekty, to możemy mieć nawet do czynienia z jedną z najlepszych odsłon serii. Cóż, tego na razie nie możemy ocenić. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Otwarta beta potrwa do 10 października. Dostęp mają do niej subskrybenci EA Play oraz konsumenci, którzy zdecydowali się na złożenie zamówienia przedpremierowego tytułu.

 

Planujecie zakup Battlefield 2042? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.