Avatar 2 przebił miliard dolarów wpływów

Avatar 2 przebił miliard dolarów wpływów

W ostatnim czasie w kinach zadebiutował Avatar 2. Produkcja Jamesa Camerona w zaledwie 13 dni osiągnęła wynik miliarda dolarów z wpływów. Jest to tym samym szósty najwyższy wynik w historii kina.


Avatar 2 ze swoim wynikiem w debiucie wyprzedził pod względem dochodów takie produkcje jak Jurassic World: Dominion czy Spider-Man: Bez drogi do domu. W tej chwili szacuje się, że produkcja zarobiła już od 1,6 do 1,9 miliarda dolarów. W ten sposób, film może ustanowić nowe rekordy w nadchodzących tygodniach, tym bardziej, że w najbliższym czasie w kinach nie zadebiutują żadne wyczekiwane produkcje, które mogłyby stanowić konkurencję dla Avatara.Warto przy tym przypomnieć, że pierwsza część Avatara w 2009 osiągnęła w box office aż 2,9 mld dolarów wpływów, jednak powtórzenie tego wyniku w popandemicznych czasach wydaje się mało realne. Twórcom produkcji musi wystarczyć jednak to, że Avatar jest już teraz najlepiej zarabiającym debiutem od 2020 roku.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.