Ator odpowiada na film

Ator odpowiada na film "pogromcy bzdur" - Bartka Usa

Krzysztof "Ator" Woźniak - twórca kanału wideoprezentacje znany jest ze swoich filmów komentujących najważniejsze sprawy polityczne na świecie. Mimo tego, że często poruszane tematy budzą kontrowersje, odnoszą się one bezpośrednio do źródeł i są swego rodzaju opinią czy zwykłym komentarzem do opisywanych przez media wydarzeń. Ostatnio jeden z jego filmów został podważony przez tytułowego "pogromcę bzdur", w którego wcielił się znany YouTuber - Bartek Usa. Czy prawidłowo?


Zacznijmy jednak od początku. 26 stycznia na kanale Atora pojawił się materiał, w którym twórca komentuje sprawę "wojny domowej" w Szwecji. YouTuber odnosi się w nim do doniesień medialnych o obecnej sytuacji politycznej oraz społecznej w tym skandynawskim kraju. Ator ocenia co może stać się w związku ze "stanem wojennym" w Szwecji na podstawie źródeł takich jak: Pikio, Reporters czy NaTemat. Sprawę uważa za niezwykle poważną i mówi co może się stać, jeśli nikt nie będzie zapobiegał tego typu wydarzeniom. Głównym wątkiem jest chaos w miejscowości Malmö, o którym informowały wyżej wymienione media. Sam materiał opisujący tę sytuację obejrzycie poniżej.Dwa tygodnie później - 9 lutego, na film Atora w dość wyjątkowy sposób odpowiedział Bartek Usa. Dlaczego wyjątkowy? Ponieważ Bartek sam wybrał się do Malmö - miejscowości, w której rzekomo (według cytowanych przez Atora mediów) ma miejsce mała "wojna domowa". Bartek w swoim materiale zamieścił wybrane fragmenty filmu Krzysztofa, które w możliwie najbardziej drastyczny sposób przedstawiały to, co dzieje się w szwedzkim Malmö. Wypowiedzi Atora zostały urwane z kontekstu całego filmu, a Bartek do wszystkiego dodał nagrania z miejscowości, dając wszystkim do zrozumienia, że w mieście nic takiego się nie dzieje. Film został urozmaicony jego prześmiewczymi wypowiedziami, które jasno mówiły nam to, że Bartek nie zgadza się z opinią Atora (a tak naprawdę z materiałami prasowymi, do których we vlogu odniósł się Krzysztof).Na materiał Bartka szybko odpowiedzieli widzowie, zarówno jego samego, jak i Atora. Większość komentarzy mówiła, że Bartek nie przedstawił w pełni sytuacji w miejscowości, przechadzając się jedynie jednego wieczora po mieście. Nie brakowało także opinii ludzi popierających stanowisko Bartka Usa, dla których krótkie nagranie wystarczyło do wyjaśnienia sprawy poruszonej przez Krzysztofa. Czy właściwie?

Długo nie musieliśmy czekać na reakcję Atora w postaci materiału na YouTube. Twórca dokładnie omówił co nie podoba mu się w filmie pt. "Pogromca bzdur" od Bartka USA. W swojej produkcji Krzysztof powiedział, dlaczego według niego Bartek nagrał film wykorzystujący jego materiały oraz dlaczego jego nagrania mijają się z rzeczywistością. Najważniejszym fragmentem filmiku Krzysztofa jest moment, w którym przedstawia on, że część umieszczonych w filmie Bartka jego własnych wypowiedzi to cytaty (o czym Ator informował zaraz przed oraz po wygłoszeniu cytatu). Do tego twórca kanału "wideoprezentacje" ma za złe, że Bartek Usa wybrał właśnie jego film, a nie odniósł się bezpośrednio do żadnych materiałów prasowych. Zobaczcie sami pełną odpowiedź Atora:Z opinią dotyczącą wymiany argumentów pomiędzy YouTuberami pozostawiamy was samych. Czy Bartek Usa odpowie w jakikolwiek sposób na najnowszy film Atora? Tego przekonamy się zapewne już wkrótce - na ten moment twórca dodał tylko jeden komentarz, który tak naprawdę nie jest w jakikolwiek sposób kontrargumentacją wobec opublikowanego wczoraj filmu Krzysztofa. Oto on:

bartekusa_odpowiedz

Na grupie "Płatnicy Składek Atora bez ZUS", Krzysztof odpowiedział na ten komentarz tak:
1. Jestem w wielu średnim.
2. Od ponad roku siedzę na fotelu (nie kanapie).
3. Mądrość nie bierze się z siedzenia na kanapie tylko przyswajania i analizowania informacji.
4. Ludzie wyjaśniali go na długo przed moją odpowiedzią na jego atak.

Jeśli ta sprawa w jakikolwiek sposób jeszcze się rozwinie, ten artykuł zostanie zaktualizowany.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.