Ataki hakerów z grupy OurMine na polskich twórców [PODSUMOWANIE]

Ataki hakerów z grupy OurMine na polskich twórców [PODSUMOWANIE]

W ostatnim tygodniu grupa hakerska zwana OURMINE przejęła kontrolę nad mediami społecznościowymi YouTuberów z całego świata. Najpierw Markiplier i jego sieć partnerska, a następnie iiJerichoii. Teraz rozpoczęły się ataki na polski YouTube!


OurMine to grupa hekerów, która częściowo nastawiona jest w pokojowy sposób. Może brzmieć to irracjonalnie, ale w przypadku polskiego YouTube'a tak do tej pory to działa. Grupa ta, zajmuje się również zdejmowaniem stron rządowych. Zrobili to 6 stycznia podczas ataku na strony Iranu, stąd możemy domyślać się, że pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. W przypadku Polski, OurMine stara się pomóc zabezpieczyć twórcom YouTube ich konta hakując je. Nie jest to jednak główny cel grupy, lecz robią to przy okazji oddawania konta.


Pierwszym celem z Polski był MultiGameplayGuy i jego Instagram: igotswaglikeahorse. Hakerzy wrzucili tam swoje zdjęcie oraz zmienili opis na: „Hacked By OurMine Team- Twitter: twitter.com/Our_Mine”.


Na szczęście dobrze się to skończyło, a Michałowi po prywatnej rozmowie z OurMine, hakerzy oddali konto:


our1


Następnie przyszła kolej na Nitrozyniaka, również na Instagramie. Tam zmienili opis konta i dodali zdjęcie tak samo jak w przypadku Multiego. Według Nitra, gdy dowiedział się o zhackowaniu konta, normalnie na nie wszedł i zmienił opis. Na wczorajszym (18.01) livestream'ie powiedział: "Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo się nie da". Powiedział także, że nie kontaktował się tak jak Multi z OurMine oraz nie widział od nich żadnej wiadomości.


our2


O tym fakcie poinformowaliśmy Was dosłownie chwilę później na naszym fanpage'u:


our3


Wszystkie te wydarzenia komentuje na bieżąco YouTuber Boxdel, który jako pierwszy w Polsce zainteresował grupę OurMine. Możemy to stwierdzić obserwując Twittera OurMine, gdzie udostępnili jego film na temat ataków hakerskich na zagraniczny YouTube.


Film ten możecie zobaczyć tu:our4


O zhackowaniu konta na Instagramie przez OurMine opowiedział Nitrozyniak w najnowszym openingu skrzynek z CS:GO. Film ten obejrzycie poniżej:Na ten temat najwięcej do powiedzenia miał Multi, który stworzył prawie dziesięciominutowy film o ataku OurMine. Na filmie umieścił za zgodą grupy, screeny z rozmowy na Facebooku po włamie na jego Instagrama. W filmie tym znajduje się wiele istotnych faktów, więc jeśli jesteście zainteresowani atakami hakerów, koniecznie go obejrzyjcie:Co myślicie o OurMine? Kto będzie ich następnym celem? Kto stoi za sterami grupy? Piszcie w komentarzach, może ktoś z Was będzie miał rację!


Miłosz "InFeq" Zduńczuk
Kuba Chudziak