Atak hakerów na igrzyska w Korei!

Atak hakerów na igrzyska w Korei!

Od zawsze duże imprezy masowe narażone były na różnego rodzaju ataki. W dzisiejszych czasach nie jest to już tylko kwestia kieszonkowców czy ogólnego zapewnienia bezpieczeństwa widzom i uczestnikom, ale także ataki hakerskie na szeroką skalę. Tak było również i tym razem przy okazji otwarcia igrzysk olimpijskich w Korei. O co dokładnie chodziło?


Podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w koreańskim Pjongczangu, na główne biuro prasowe został przeprowadzony atak hakerów. Uniemożliwił on między innymi przekaz transmisyjny do niektórych krajów czy działanie na miejscu siedzi bezprzewodowej. Padła również oficjalna strona wydarzenia przez co wielu zainteresowanych miało problemy z wydrukowaniem swoich biletów. Na szczęście wszystkie usterki udało się w miarę szybko naprawić i nie zaburzyły one w większym stopniu całego przebiegu wydarzenia.

Media spekulują, że atak mógł zostać przeprowadzony ze strony Rosji bądź Korei Północnej, jednak nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia tej informacji. MKOI oraz MSZ Korei Południowej nie chce zbytnio zabierać stanowiska w całej sprawie w myśl tezy, że szum wokół całej sprawy może działać jedynie na niekorzyść igrzysk.

Niestety nawet najlepsze systemy ochronne w stu procentach nie uchronią nas przed atakami hakerskimi. W większości przypadków można jedynie ograniczyć ich skutki. Tak na szczęście stało się i w tym przypadku i nadal bez problemu możemy śledzić poczynania ulubionych sportowców - chociażby w specjalnych vlogach Krzysztofa Gonciarza, który wraz z Eurosportem pokazuje nam całe wydarzenie od kulis. Naprawdę warte polecenia!


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.