Asystent Google pozwoli zapłacić za zakupy

Asystent Google pozwoli zapłacić za zakupy

Świat niezaprzeczalnie zmierza ku wykorzystywaniu coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych przy codziennych czynnościach. Świadomość tego faktu ma na pewno Google, które jako jeden z liderów na rynku wprowadza nową funkcję w Asystencie Google znacząco ułatwiającą zakupy.


Kilka dni po światowym dniu świadomości dostępności, czyli corocznym wydarzeniu, na którym pokazywane są rozwiązania mające pomagać ludziom w korzystaniu z różnych technologii, Google dopuściło do testów funkcję płacenia za zakupy za pomocą głosu. Taki sposób płatności może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą mieć z tym problem. Wadą z pewnym stopniem ryzyka jest na pewno fakt uznania czyjegoś głosu za ten należący do właściciela.Na razie głosowe potwierdzenie zakupów jest obsługiwane w przypadku płatności wewnątrz aplikacji pochodzących z Google Play oraz przy zamawianiu jedzenia online. Na pewno w przyszłości funkcja wykroczy poza te obszary, jedyne co nam pozostaje to czekać na kolejne ulepszenia ze strony Google.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.