Astralis zwycięzcą IEM Katowice 2019!

Tegoroczny Intel Extreme Masters w Katowicach dobiegł końca! Finałowe starcie niespodzianki turnieju - fińskiego ENCE z Astralis było popisem wielkich umiejętności Duńczyków.

Na dzisiejszy finał czekało mnóstwo osób. Zdania na temat tego kto go wygra były natomiast podzielone. Zdecydowanym faworytem było duńskie Astralis, jednak spora część kibiców była sercem za ENCE, które pokazało na turnieju klasę, eliminując znane zespoły po pięknych "comeback'ach". W dzisiejszym finale nie było jednak tak kolorowo. Astralis w składzie: device, dupreeh, Xyp9x, Magisk oraz gla1ve bez większego problemu pokonało ENCE 2:0 w mapach.

Pierwszą rozegraną mapą był Train. Pierwsza połowa była dominacją Astralis po stronie CT. W terro było im nieco trudniej, jednak po 13 kolejnych rundach wygrali mapę wynikiem 16:11.

W drugiej części spotkania zespoły spotkały się na Inferno, które w pełni zostało zdominowane przez Duńczyków. Po stronie terro oddali oni ENCE tylko jedną rundę. W drugiej połowie tej mapy, pistoletówka dała nadzieje na powrót do meczu. Po 3 rundach dla zespołu z Finlandii i uzyskaniu funduszy, Astralis zdobyło dwie kolejne rundy wygrywając mapę 16:4 oraz zdobywając tytuł mistrza Intel Extreme Masters 2019 Major w Katowicach!

Astralis na IEM Katowice 2019 pokazało się z możliwie najlepszej strony, przegrywając jedynie jedną mapę na całym turnieju. Izak podsumował finał mówiąc: "To jest najlepsza drużyna na świecie, po raz kolejny sięgają po puchar i to w takim stylu!". Oprócz wielkiego osiągnięcia, drużyna może cieszyć się jeszcze z nagrody finansowej - wynosi ona 500 tysięcy dolarów!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.