Jutro premiera nowego Assassin's Creeda!

Jutro premiera nowego Assassin's Creeda!

27 października 2017 roku to dla wielu graczy data, która już od dłuższego czasu jest zaznaczona w kalendarzu. Już jutro premierę będzie miała jedna z najgłośniejszych gier tego roku - kolejny przedstawiciel serii, która już od dekady budzi spore emocje. Wielkimi krokami nadchodzi Assassin's Creed Origins!


Wydanie najnowszej odsłony z podtytułem Origins zbiega się ze świętowaniem 10 lat od wydania pierwszego Assassina w listopadzie 2007 roku. Raczej nikt nie spodziewał się wtedy, że gra odniesie tak ogromny sukces. Dziś seria urosła już do miana kultowej oraz stała się flagowcem i znakiem rozpoznawczym studia Ubisoft.  O sile marki niech świadczy fakt, że wyparła ona na dobre swojego głównego konkurenta pod postacią kultowego Prince of Persia.


Wiele wskazuje na to, że pewna przerwa w wydawaniu kolejnych gier z serii wyszła tytułowi na dobre. Warto wspomnieć, że gra trafia do sklepów z rocznym opóźnieniem. Duże znaczenie miał na to z pewnością fakt, że w środowisku graczy dało się już słyszeć niezadowolenie spowodowane stosunkowo powtarzalną formułą. Origins ma przynieść jednak swoiste odświeżenie, nie zapominając oczywiście o pozostawieniu (bądź rozwinięciu) tych elementów, za które gracze pokochali serię. W sieci pojawił się już premierowy zwiastun, który bez wątpienia jeszcze bardziej rozbudził apetyty graczy.Póki co wiele wskazuje na to, że będzie to mocny kandydat do gry roku. Czy faktycznie tak się stanie, przekonamy się już wkrótce.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.