Kolejny polski klub piłkarski z własną drużyną e-sportową!

Kolejny polski klub piłkarski z własną drużyną e-sportową!

Ten klub piłkarski to Arka Gdynia! Już? Skończyła Wam przygrywać w głowie popularna przyśpiewka? Dobrze, zatem przejdźmy dalej. Właściciele nadmorskiego klubu ogłosili powstanie Arka Gdynia eSports Team, który naturalnie będzie grał w Fifę.


Potwierdzone zostały także tożsamości zawodników, którzy będą reprezentować klub podczas najbliższych imprezach. Są to Bartosz „Bartas” Tritt oraz Michał „Owca” Owczarz. Bartas zawodowym gamingiem zajmuje się już od 2000 roku i ma na koncie tytuły wicemistrza świata oraz Europy. Owca jest od niego trochę mniej doświadczony, ale może pochwalić się tytułem mistrza Polski.

Oto oficjalne oświadczenie klubu:
Arka Gdynia to blisko 90 lat historii, dumy i tradycji. Arka zawsze była klubem o najwyższych ambicjach w każdej sferze działań. Wraz z rozwijającym się rynkiem tzw. "eSportu", mamy przyjemność ogłosić oficjalne rozpoczęcie projektu jakim będzie "Arka Gdynia eSports Team"! Świat popularnego "eSportu" jest miejscem gdzie możemy spotkać wielu kibiców żółto-niebieskich i liczymy, że projekt drużyny eSportowej pozwoli na kibicowanie "Arkowcom" w innowacyjnym rodzaju współzawodnictwa.Owca już dziś ma okazję pokazać swoje umiejętności, bo bierze on udział w warszawskim Ekstraklasa Cup w FIFA 18.


Cieszymy się, że kolejny klub piłkarski poszerza swoją działalność o klub esportowy i dostrzega potencjał w tej dziedzinie. Życzymy wielu sukcesów!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.