Hakerzy odpowiedzialni za usunięcie Despacito i atak na YouTube zostali aresztowani!

Hakerzy odpowiedzialni za usunięcie Despacito i atak na YouTube zostali aresztowani!

Jakiś czas temu YouTube przeżył chwile grozy, kiedy to padł ofiarą ataku hakerskiego. Hakerzy postanowili zagrać na nosie serwisowi i pozmieniać nazwy oraz miniaturki najpopularniejszym piosenkom, a zarazem filmom, na YouTube - w tym oczywiście Despacito. Możecie przeczytać o tym tutaj. Hakerzy po długim czasie zostali jednak schwytani.


Prosox i Kuro'ish to hakerzy, którzy włamali się na YouTube i dodali niepowiązane z filmami napisy w tytułach i miniaturki. Według serwisu Variety zostali oni aresztowani i oskarżeni w Paryżu.

Hakerami są dwaj 18-latkowie pochodzący z Francji. Nassim B. został oskarżony o popełnienie sześciu zbrodni, a Gabriel K. A. B. pięciu. Oskarżenia wydają się być poważne, zwłaszcza że jeden z hakerów na swoim twitterze napisał, że zrobił to "tylko dla zabawy".Bardzo dobrze, że cyberprzestępcy zostali złapani przez organy ścigania, bo chociaż tym razem ich poczynania nie wywołały zbyt wielu szkód, to innym razem mogłyby one kosztować kogoś całą YouTube'ową karierę.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.