Apple przyznało się do celowego spowalniania iPhone'ów!

Apple przyznało się do celowego spowalniania iPhone'ów!

Już od jakiegoś czasu internauci zastanawiali się, czy Apple zastosowało za pomocą najnowszej aktualizacji celowe spowolnienie ich starych telefonów, które nagle zaczęły działać w dużo gorszy sposób. Firma przyznała się do zarzutów użytkowników w czwartek, a głos w tej sprawie zabrał sam dyrektor generalny korporacji. 


W ciągu ostatnich dni internauci ponownie przypomnieli na różnorodnych forach problem związany z ich telefonami od Apple. W Stanach Zjednoczonych zostały wytoczone nawet dwa pozwy zbiorowe, które oskarżały firmę właśnie o celowy zabieg spowalniania starszych urządzeń. Niektórzy użytkownicy telefonów z charakterystycznym nadgryzionym jabłkiem sami zbadali sprawę, a z ich obserwacji i porównań telefonów można wywnioskować, że Apple faktycznie zdecydowało się na ten ruch.Głos w sprawie zabrał sam Tim Cook, czyli CEO Apple. Z oświadczenia wydanego przez niego i jego firmę wynika, że aktualizacje oprogramowania, które spowalniały telefony, były wydawane w zupełnie innym celu. Aktualizacje miały zapobiegać spadkowi wydajności baterii, co było częstą przyczyną nagłego wyłączenia urządzenia. Nowe oprogramowanie stworzone zostało właśnie po to, aby zapobiegać temu zjawisku, przy jednoczesnym wpływie na odczuwalną wydajności iPhone'ów.

Z oświadczenia możemy dowiedzieć się także, że aktualizacje mają na celu zrównoważenie zapotrzebowania na energie w iPhone'ach takich jak SE, 6, 6s czy 7. Dzięki temu zwiększyć ma się także całkowita żywotność baterii.

Jak można się domyśleć, użytkownicy starszych modeli na pewno nie są zadowoleni. Mimo wszystko działanie ich telefonów znacznie się pogorszyło, co przeszkadza w zwykłym korzystaniu z nich. Spowolnienie, o którym mówią wszyscy, może stać się także przyczyną przejścia osób korzystających ze sprzętu firmy Apple na urządzenia konkurencyjnych marek. Apple stara się przekonać wszystkich, że nie chciało nikomu zaszkodzić, jednak użytkownicy ich telefonów mogą odczuć zupełnie inne działanie.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.