Apple patentuje nowe klawiatury, które nie pochłoną naszego obiadu!

Apple patentuje nowe klawiatury, które nie pochłoną naszego obiadu!

Jedne z ostatnich komputerów Apple, czyli 12-calowy Macbook oraz nowa wersja Macbook'a Pro otrzymały klawiatury z mechanizmem, który zapewnia mniejszy skok klawiszy. Dodatkowym elementem, także występującym w tych klawiaturach, była jednak wyjątkowo duża liczba zanieczyszczeń. Teraz firma chce jednak usprawnić stworzone klawiatury w znacznym stopniu. 


Motylkowa klawiatura w nowych komputerach Apple może zostać unieruchomiona właściwie przez pojedynczy okruch pod klawiszem. Kiedy zanieczyszczenie dostanie się pod przycisk, wciśnięcie go może wymagać większej siły. Niestety, jego usunięcie jest w zasadzie niemożliwe.Apple chce jednak zlikwidować ten problem i przygotowuje patent, który może pomóc użytkownikom Macbook'ów. Firma chce wyposażyć klawiatury w pasywne lub aktywne mechanizmy, które mogłyby wydmuchiwać okruszki podczas wciskania przycisków. Dodatkowo klawisze miałyby być ochraniane przez specjalne uszczelki i membrany. Apple chce także nauczyć osoby korzystające z ich sprzętów, jak w poprawny sposób czyścić urządzenia.

Na chwilę obecną nie wiemy niestety czy ulepszone klawiatury z poprawionym funkcjonowaniem trafią do tegorocznych Macbook'ów.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.