5 aplikacji na telefon, z których naprawdę warto korzystać

5 aplikacji na telefon, z których naprawdę warto korzystać

Aplikacji na smartfony jest tak dużo, że najczęściej poza Facebookiem, Instagramem czy Snapchatem nie korzystamy już z innych. Klęska urodzaju! Z resztą aplikacji jest trochę tak jak ze Stories na Messengerze - niby  fajnie, że są, ale nikt z nich nie korzysta. Z których programów warto więc skorzystać? Przedstawiamy 5 takich aplikacji, które dostępne są na iOS oraz Androidzie.


Listę przydatnych aplikacji, które rzeczywiście warto zainstalować nie tylko w ramach ciekawostki, otwiera Squid - sympatyczna ośmiornica. Aplikacja od szwedzkiego producenta zachęca nas, żebyśmy zabawili się w redaktora naczelnego. Nawet jeśli nie było to nigdy naszym marzeniem, to chyba dobrze jest zarządzać tym, jakie informacje do nas docierają? Facebook i jego przytłaczający newsfeed przestają zaśmiecać nasz umysł, a estetyka i organizacja Squid'a zrobią w nim trochę porządku.Kolejną aplikacją jest zbiór kuponów, które pozwolą wam poczuć się jak prawdziwy "Janusz" na "czarnopiątkowych" zakupach, czyli po prostu wyśmienicie. Z tym że z aplikacją Qpony będziecie wyglądać nieco dostojniej i nowocześniej. W tej aplikacji znajdziecie przede wszystkim kupony na jedzenie z popularnych sieciówek typu McDonald's czy KFC w jednym miejscu. Nie potrzebujecie oddzielnych aplikacji czy ulotek. Z Qponami nie tylko zjecie taniej, ale kupicie też tańszy sprzęt elektroniczny czy obejrzycie gazetki promocyjne najpopularniejszych sklepów.Forest to aplikacja dla ambitnych, chociaż czy chęć utrzymania koncentracji na dłużej niż 5 minut to już ambicja? Wygląda na to, że tak, bo nie bez przyczyny ta aplikacja cieszy się taką popularnością. Jej paradoks polega na tym, że dzięki niej po prostu nie korzystamy z telefonu. Motywacją do niepodnoszenia telefonu i nierozpraszania się jest rosnący krzaczek, który wyrośnie, tylko jeśli nie sięgniemy po telefon przez 10 minut. Brzmi banalnie, ale spróbujcie sami wyhodować tytułowy las!Czwarta aplikacja w naszym zestawieniu to Memrise, które pomoże wam rozwijać wasze zdolności językowe. Słowo "rozwijać" jest tutaj jednak dużym uproszczeniem, bo z Memrise można nawet nauczyć się języka od podstaw. Aplikacja wypróbowana przez użytkowników na całym świecie sprawia, że żyjemy w trochę mniejszej wieży Babel. Przyjazna i efektywna forma ćwiczeń sprawia, że nauka wybranego przez was języka w stopniu komunikatywnym naprawdę staje się możliwa.Mieliście kiedyś tak, że naszła was jakaś błyskotliwa myśl i musieliście ją szybko gdzieś zapisać, bo inaczej wam ucieknie? To nic, że nie możecie się nią pochwalić, bo tego nie zrobiliście, wierzymy wam na słowo. Jednak żeby takie sytuacje już się nie powtarzały, to warto zawsze pod ręką mieć Evernote, które pozwoli wam na stworzenie szybkiej notatki, do której dostęp jest także możliwy później na komputerze.Aplikacji nie łączy żadna konkretna kategoria, gdyż łączy je jedynie to, że są po prostu użyteczne i warto z nich korzystać. Korzystanie z nich na co dzień sprawi, że będziecie dobrze poinformowani, bogatsi, bardziej skupieni, wykształceni i zorganizowani. Brzmi pięknie, teraz tylko wystarczy wprowadzić plan i aplikacje w życie!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.