Aplikacja TikTok króluje w 2022 roku

Aplikacja TikTok króluje w 2022 roku

SensorTower przygotował podsumowanie pierwszego kwartału 2022 roku w kategorii m.in. aplikacji mobilnych. Z badań wynika, że TikTok był w tym okresie najczęściej pobieraną aplikacją na całym świecie.


Sensor Tower jest wiodącym, zaufanym źródłem informacji rynkowych i wskaźników wydajności klasy korporacyjnej w ekosystemie cyfrowym. Zespół Mobile Insights firmy Sensor Tower wykorzystuje bardzo dokładne dane do dostarczania raportów na temat najnowszych trendów w branży mobilnej. Regularnie tworzy on dogłębne analizy dotyczące kategorii mobilnych, regionów oraz zachowań związanych z użytkowaniem.

Niedawno Sensor Tower opublikował raport Q1 2022: Store Intelligence Data Digest, w którym przedstawił m.in. zestawienie najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych na całym świecie w sklepach App Store i Google Play. Dotyczył on pierwszego kwartału tego roku, tzn. okresu od 1 stycznia do 31 marca 2022 r.

Źródło: Sensor Tower


Łącznie wszystkie pobrania aplikacji osiągnęły sumę aż 36,9 miliardów.  Jednak liczone one były wyłącznie pojedynczo na jednego użytkownika - pobrania tej samej aplikacji na wiele urządzeń, aktualizacje lub ponowne zainstalowanie programu nie były wliczane do sumy.

W pierwszym kwartale 2022 r. TikTok przebił próg ponad 3,5 miliarda pobrań. Dzięki temu stał się piątą aplikacją przekraczając ten próg. Dodatkowo, od początku 2018 r. żaden inny program nie miał więcej pobrań niż TikTok. Jeśli chodzi wyłącznie o Europę, najpopularniejszymi aplikacjami były TikTok i WhatsApp. Natomiast w Azji TikTok pojawił się w ogólnym rankingu dopiero na trzeciej pozycji, po Instagramie i Facebooku.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.