Aplikacja Spotify Lite debiutuje w pierwszych krajach

Aplikacja Spotify Lite debiutuje w pierwszych krajach

Po wielu miesiącach oczekiwania, w sklepie Google Play w końcu zadebiutowała aplikacja Spotify Lite. Odchudzona wersja platformy streamingowej z muzyką przeznaczona jest dla osób ze słabym łączem internetowym lub mało wydajnym smartfonem.


Spotify Lite zadebiutowało w aplikacji Android w 36 krajach świata, ale na ten moment nie jest ona dostępna w Polsce. Aplikacja zajmuje jedynie 10MB pamięci urządzenia i umożliwia pobieranie treści w niskiej jakości, gdzie każdy jeden utwór ma ważyć mniej niż 0,5MB. Spotify Lite różni się od pełnej wersji programu jedynie drobnymi szczegółami, jak chociażby zamianą sekcji "Biblioteka" na "Ulubione".Spotify Lite zadebiutowało w krajach charakteryzujących się słabą jakością infrastruktury telekomunikacyjnej, stąd nie pojawiło się w Polsce. Możliwe jednak, że mimo stosunkowo dobrej pozycji naszego kraju w rankingach jakości połączenia, aplikacja za jakiś czas trafi także i do nas. Chcielibyście z niej skorzystać?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.