Aplikacja Sarahah hitem wśród YouTuberów!

Aplikacja Sarahah hitem wśród YouTuberów!

W ciągu ostatnich dni w internecie kolejny raz możemy zaobserwować zupełnie nowy trend, który cały czas staje się coraz bardziej popularny. Korzystają z niej nie tylko znane osoby, ale także nasi znajomi. O co tak naprawdę chodzi z aplikacją Sarahah?
Aplikacja Sarahah powstała w lutym, jednak swoją popularność zyskała stosunkowo niedawno. Na ten moment jest najczęściej pobieranym tytułem w Apple Store oraz Google Play. Jej twórcy pracują w Arabii Saudyjskiej, co wyjaśnia także nietypową nazwę oznaczającą w tłumaczeniu "szczerość".Dzięki aplikacji możemy zostawić na profilu innej osoby wiadomość, komentarz lub opinię ze swojego konta bądź też zupełnie anonimowo. Często używa się jej do podzielenia się czymś z drugim użytkownikiem bez ujawniania swojej tożsamości. Oczywiście ta opcja może nieść ze sobą także wiele negatywnych konsekwencji, a osoby korzystające z niej mogą zostać ofiarami cyberprzemocy.

Na pewno zauważyliście, że linki do swoich profili użytkownicy zamieszczają w dużej ilości na Snapchacie. Osoby korzystające z Sarahah nie tylko zachęcają w ten sposób do kontaktu, ale również chwalą się otrzymanymi wiadomościami.

Na Sarahah możemy znaleźć naszych znajomych, ale także YouTuberów. Swoje profile mają między innymi Thorek, Marcin Malczyński, Szumi czy Merghani.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.