APEX coraz bardziej popularnym tytułem na YouTube oraz Twitchu

APEX coraz bardziej popularnym tytułem na YouTube oraz Twitchu

Jakiś czas temu pisaliśmy o grze, która okrzyknięta została nowym Fortnitem. W ciągu jednego tygodnia świeży Battle Royale został pobrany ponad 25 milionów razy. Mowa oczywiście o grze Apex Legend, która cieszy się aktualnie bardzo dużą popularnością na serwisach takich jak YouTube czy Twitch. 


Apex Legends wyprodukowane zostało przez studio Electronic Arts i już od samego początku przyciągnęło do siebie sporo zainteresowanych graczy. Battle Royale popularność zdobyło w głównej mierze dzięki streamerom Twitcha, którzy bardzo chętnie przerzucili się ze streamowania Fortnite i innych gier na nowość.

Wśród polskich twórców także można było zaobserwować pojawienie się gry. Apex Legends pojawił się na kanałach takich twórców jak Izak czy Rock. Tytuł pojawił się także na platformie Twitch. Swoje rozgrywki transmitowali na żywo między innymi PAGO, PashaBiceps czy sam Ninja, który dla nowości na chwilę zrezygnował z Fortnite'a.

Twórcy gry nie zatrzymują się jednak po pierwszych sukcesach i pragną dalej rozwijać grę. Apex Legends rozpoczęło właśnie współpracę z Twitch Prime, dzięki czemu gracze korzystający z obydwu usług będą otrzymywać specjalne prezenty. PUBG nie zdołało zagrozić fenomenalnym osiągnięciom Fortnite'a w zeszłym roku, jednak teraz gra ma prawdziwego konkurenta do walki o uznanie graczy w 2019 roku. Za jakiś czas może okazać się, że ogromne zainteresowanie tytułem mogło być jedynie chwilowe, jednak na takie stwierdzenie musimy jeszcze trochę poczekać.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.