Anonymo przegrywa powtórzony mecz przeciwko NiP

Anonymo przegrywa powtórzony mecz przeciwko NiP

Po esportowej aferze z ostatnich dni, trzecia, decydująca mapa spotkania polskiego zespołu Anonymo przeciwko szwedzkiemu NiP, została dziś powtórzona. O 21:00 rozpoczęło się spotkanie, które śledziły dziesiątki tysięcy esportowych kibiców z Polski. Starcie na Mirage niestety dla rodzimej formacji skończyło się wynikiem 16:11 dla NiP.  


O aferze związanej z powtórzeniem meczu, pisaliśmy wczoraj w artykule na naszej stronie. Ostatecznie mecz polskiej drużyny przeciwko NiP na turnieju Flashpoint został powtórzony dziś o 21:00. Transmisję na kanale Izaka w szczytowym monecie oglądało ponad 111 tysięcy widzów. 

Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte i wyrównane. Anonymo rozpoczęło od strony zawodników terrorystów. Pierwsza część mapy zakończyła się jednak wynikiem 8:7 na korzyść NiP. W drugiej części spotkania działo się równie dużo. Szwedzi ruszyli z 3 wygranymi rundami, a chwilę później odrobili je Polacy, doprowadzając do wyniku 11:11. Dalsza część spotkania należała do NiP, które doprowadziło do wyniku 15:11. Polacy obronili 3 rundy meczowe, ale niestety to nie wystarczyło. Spotkanie skończyło się wynikiem 16:14 dla NiP.Niestety, pomimo olbrzymiego wsparcia esportowej społeczności, polskiej drużynie nie udało się powtórzyć piątkowego zwycięstwa. Polacy pokazali jednak wielkie umiejętności i serce do gry, a widzowie udowodnili, jak ważny był to mecz. Liczba 111 tysięcy widzów na polskim streamie to wynik porównywalny jedynie do legendarnych spotkań Virtus.pro sprzed lat.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.