Android sam zablokuje spam telefoniczny

Android sam zablokuje spam telefoniczny

Jeśli kiedykolwiek byliście "ofiarami" telefonicznego spamu, a posiadacie telefon z systemem Android, to możecie nie martwić się o powtórzenie tej nieprzyjemnej sytuacji. Google oszczędzi użytkownikom nachalnych oraz niezidentyfikowanych połączeń i automatycznie je zablokuje. 


Od teraz nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych aplikacji ze sklepu. Nowa funkcja pojawiła się ustawieniach i wystarczy jedynie przesunąć odpowiedni przełącznik.

Dzięki nowej funkcji zablokowane zostaną niechciane numery, a my nawet nie dostaniemy informacji o przychodzącym połączeniu. Jeśli spamer spróbuje się z nami skontaktować, to automatycznie zostanie przekierowany do naszej skrzynki pocztowej.Każdy z nas może przyczynić się także do poprawy działania nowej funkcji. Wystarczy kliknąć połączenie i wybrać opcje "Zablokuj/zgłoś spam". Jeżeli dany numer zostanie zgłoszony kilkukrotnie, to zacznie on być wtedy automatycznie blokowany na wszystkich urządzeniach. Natomiast jeśli będzie to jedynie podejrzenie o ewentualnym spamie, to przy połączeniu użytkownik zostanie o tym powiadomiony.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.