Andrew Tate zbanowany na niemal wszystkich znanych platformach

Andrew Tate zbanowany na niemal wszystkich znanych platformach

Internetowy celebryta i były kick-boxer Andrew Tate, zdobył ogromną popularność dzięki swoim kontrowersyjnym wypowiedziom publikowanym m.in. na YouTube, TikToku i Instagramie. Od kilku dni wszystkie konta milionera zostają usuwane z serwisów społecznościowych. Do zwalczania owych treści dołączył też YouTube.


Andrew Tate, w Polsce żartobliwie znany także jako Andrzej Tatowski, przed zdobyciem sławy w internecie, najpierw prowadził kilkuletnią karierę kick-boxera, a następnie stał się uczestnikiem amerykańskiego Big Brothera. Tate został ostatecznie usunięty z programu, zaraz po wycieku nagrania, w którym zaatakował kobietę. Po tym zdarzeniu Andrew wraz z bratem poszli w biznes „kamerkowy” - stali się menedżerami influencerek prowadzących m.in. onlyfans. Jak twierdzą bracia, wspólnie zarobili na tym miliony dolarów.Przez ostatnie lata Andrew Tate budował w sieci wizerunek biznesowego lidera oraz mentora w sprawach damsko-męskich. Jego wypowiedzi często uważane były za kontrowersyjne, lecz to właśnie ten sposób przekazu przyciągnął do twórcy setki tysięcy, a nawet miliony słuchaczy.

Dobra passa biznesmena zakończyła się jednak w połowie sierpnia. Tate został zablokowany na Facebooku i Instagramie za „naruszenie zasad dotyczących mowy nienawiści". Chwilę później konto Andrew Tate zniknęło także z Twittera i Twitcha. Najwięcej treści związanych z celebrytą pojawiało się jednak na TikToku — serwis oznajmił, że klipów z hashtagiem #tate i #andrewtate kliknięto już 13 miliardów razy. Mimo tego TikTok zapowiedział usunięcie treści w ciągu najbliższych tygodni.

Treści związane z Tate znikają już ze wszystkich znanych serwisów społecznościowych


Do akcji „usunięcia szkodliwych treści” dołączył właśnie YouTube. Serwis zablokował główny kanał Andrew Tate oraz uniemożliwił powstawanie kolejnych.

Wygląda na to, że to koniec pojawiania się biznesmena w sieci. Co sądzicie o zamieszaniu związanym z tym nazwiskiem? Dajcie znać!

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.