Among Us z nową mapą oraz zapowiedzią ogromnych zmian

Among Us z nową mapą oraz zapowiedzią ogromnych zmian

Among Us wzbogaciło się o czwartą już mapę - największą ze wszystkich. Nie zabrakło nowych zadań, przedmiotów kosmetycznych oraz innych usprawnień. Zapowiedziano także ważne zmiany.


W minione wakacje Among Us przeżywało istne oblężenie. Gra biła wszelkie rekordy oraz zadebiutowała na większości platform. Medialny szum od tamtego czasu nieco ucichł, lecz w produkcję od Innersloth wciąż grają każdego dnia dziesiątki tysięcy osób.

Grudzień zeszłego roku stanowił zapowiedź ogromnej aktualizacji do tytułu. Cóż, nieco musieliśmy na nią poczekać, bo na serwery trafiła dopiero wczoraj - 31 marca o godzinie 20:00 czasu polskiego. Jej główną atrakcją jest niewątpliwie nowa mapa nazwana Airship (największa do tej pory).

Użytkownicy muszą przygotować się na m.in. zestaw świeżych zadań czy mechanik pokroju wspinania się na drabiny. Od teraz można także wybierać wygląd lobby oraz ubierać się w nowe przedmioty kosmetyczne. Co więcej?Pojawił się także system kont, by cała rozgrywka była bardziej zorganizowana i bezpieczna. Ta nowość wywołała jednak nieco błędów - dużo osób miało problem z zalogowaniem się i wyszukaniem pokoju.

Kilkuosobowe studio Innersloth przedstawiło również plany na przyszłość. Przede wszystkim gra doczeka się graficznego szlifu, by prezentowała się nieco "czyściej" i estetyczniej. Dodatkowo planowane jest rozszerzenie maksymalnej liczby grających osób do 15.

Wczoraj w Among Us grało blisko 130 tys. osób, co jest niewątpliwym rekordem jeśli chodzi o ostatnie miesiące. Oczywiście nie zabrakło momentu przeciążenia serwerów. Deweloperzy zapewnili, że pracują nad naprawą zgłoszonych przez graczy błędów.

Kto wie, może teraz Among Us ponownie wróci do łask? To pokaże jednak wyłącznie czas.

 

Gracie wciąż w Among Us? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.