Among Us hitem wśród gier na smartfony i nie tylko

Among Us hitem wśród gier na smartfony i nie tylko

Zacznijmy od tego, że tak wzrostowa popularność gry Among Us przyczyniła się do kompletnego zaniechania przez twórców prac nad jej drugą częścią. Among Us podbija w tej chwili nie tylko YouTube'aTwitcha, czy Steama, ale także sklepy z apkami na smartfony.


Skupienie się InnerSloth nad dopracowywaniem pierwszej części gry okazało się strzałem w dziesiątkę. Among Us widnieje na listach najlepszych gier w Google Play oraz App Store.Według statystyk podanych przez stronę Sensor Tower, trzeci kwartał 2020 roku należał głównie do gry o astronautach. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Among Us został wydany w 2018 roku, lecz do tego czasu mało kto się nim interesował. Twórcy potrzebowali aż 2 lat, by wybić swój projekt na wyżyny popularności. W samym okresie od lipca do września tego roku gra przekroczyła aż 100 milionów pobrań.

Jednak tak jak wspomniałem, Among Us stał się hitem nie tylko na telefony. Ta wieloosobowa gra utrzymuje obecnie topową pozycję wśród najczęściej odwiedzanych produkcji na platformie Steam. Zobaczcie sami:

Źródło: Steam Charts


Tytuł amerykańskiego studia InnerSloth zaliczył też niebywały skok na Twitcha i Discorda. W przypadku tego pierwszego zbił fortunę w wysokości milionów godzin oglądalności. Discord zaś otrzymał od Among Us niesamowity boost pobrań widoczny w ostatnim kwartale.

Źródło: Apptopia


 

A Wy? Graliście już w Among Us? Co sądzicie o jego popularności? Dajcie znać!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.