Amazon otworzył swój pierwszy sklep bez pracowników!

Amazon otworzył swój pierwszy sklep bez pracowników!

To właśnie dzisiaj oficjalnie otwarty został pierwszy sklep Amazona! Zakupy jeszcze nigdy nie były tak proste. Jedyne czego potrzebujemy, to telefon i aplikacja mobilna. Bez gotówki, bez kasjerów i kas oraz bez kolejek - tak właśnie wyglądają zakupy w Amazon Go! 


Pierwszy sklep Amazon Go otwarty został dzisiaj w Seattle. Przygotowania do oficjalnego debiutu trwały od 2016 roku, a w tym czasie dostęp do sklepu mieli jedynie pracownicy firmy.Jak działa najbardziej zaawansowany technologicznie sklep na świecie? Wystarczy przy wejściu do sklepu uruchomić specjalną aplikację na telefonie i zeskanować przy bramce wyświetlony na smartfonie kod. Potem można swobodnie zdejmować z półek produkty i pakować bezpośrednio do swojej torby. W momencie, w którym fizycznie weźmiemy przedmiot do ręki i schowamy go do naszej siatki, zostanie on automatycznie dodany do wirtualnej listy zakupów. Jeśli postanowimy z niego zrezygnować, wystarczy po prostu odłożyć go na miejsce. Po skompletowaniu wszystkich produktów można najzwyczajniej wyjść ze sklepu bez stania w kolejce czy nawet bez wyciągania naszego telefonu. Pieniądze za zakupy zostaną automatycznie pobrane z konta po wyjściu.

Funkcjonowanie Amazon Go opiera się na nowoczesnej technologii, która ma zapewnić także zabezpieczenie przed kradzieżami produktów. Każda półka wyposażona jest w szereg czujników, a cały sufit wypełniają kamery. Dzięki temu sklep dokładnie wie, że zabraliśmy coś z półki i że należy doliczyć to do naszej płatności.Jeśli zastanawiacie się, co dokładnie kupić można w Amazon Go, to spieszymy z wyjaśnieniami. Sklep oferuje głównie jedzenie. Na półkach znajdziemy między innymi kanapki, nabiał, słodycze czy zestawy obiadowe.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądają zakupy w Amazon Go, to koniecznie obejrzyjcie ten film:


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.