Amazon Echo wybucha śmiechem i przeraża ludzi

Amazon Echo wybucha śmiechem i przeraża ludzi

Jako mieszkańcy Polski bardzo często jesteśmy pomijani, jeśli chodzi o inteligentne systemy domowe proponowane przez producentów, takich jak Apple czy Amazon. Często jest to powód do narzekań, jednak nie tym razem. 


Wielu użytkowników Amazon Echo, czyli inteligentnego głośnika od Amazona, który ogólnie mówiąc, ma pomagać kontrolować dom, jest już wystarczająco przerażonych faktem, że sprzęt Amazona nasłuchuje ich każdego ruchu w domu. Można się do tego jednak przyzwyczaić jak do wszystkiego w życiu.

Tylko że w momencie, w którym wirtualny asystent w postaci Alexy, czyli "duszy" Amazon Echo, niekontrolowanie wybucha śmiechem, to przestaje być, nomen omen, śmieszne. Jeden z twitterowiczów podzielił się przerażającym odkryciem. Gdy był sam w ciemnej kuchni, to Alexa zaśmiała się, a dzięki funkcji powtórki możemy posłuchać, jak to brzmi w rzeczywistości:Nie jest to jakiś histeryczny śmiech, ale jaki by on nie był, to zawsze będzie on nieprzyjemny i przerażający. Kto chociaż przez chwilę nie poczuje się nieswojo, gdy będąc w samotności, usłyszy śmiejący się głos? Na problem wskazują także inni Twitterowicze, którzy potwierdzają swoje mini-zawały serca spowodowane przez rozchichotaną Alexę.

Działanie Alexy polega na tym, że cały czas nasłuchuje głosów z otoczenia i czeka na hasło, które wywoła jej działanie. Widocznie urządzenie w jakiś niewyjaśniony dotąd sposób rozpoznaje niektóre szmery jako komendy śmiania się. Chociaż problem wydaje się dość zabawny, to jednak świadczy o tym, że technologia jeszcze musi bardzo dużo nauczyć się w kwestii współpracy z człowiekiem i jego otoczeniem. Bo w innym przypadku możemy być świadkami najbardziej groteskowego morderstwa w historii.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.