Akcje CD Projekt RED najdroższe w historii firmy!

Akcje CD Projekt RED najdroższe w historii firmy!

Bardzo wielu graczy jak i osób obeznanych w biznesie interesuje się zakupem akcji naszego rodzimego CD Projekt RED. Trend na ich zakup rozpoczął szum, który kilka lat temu został wywołany w okół premiery trzeciej odsłony Wiedźmina. Wartość akcji CDPR podskakiwała wówczas nawet o kilkaset procent, jednak w tej chwili, akcje RED'ów odnotowały rekordową wycenę na GPW.


Na to zjawisko bezpośredni wpływ ma zbliżająca się premiera najbardziej wyczekiwanej gry ostatnich dwóch lat, jaką jest Cyberpunk 2077. Od rozpoczęcia przez firmę niezwykle udanych ruchów marketingowych wokół tytułu, akcje CDPR mimo drobnych wahań cały czas odnotowują tendencje wzrostową. Dzisiejszego dnia, spółka odnotowała absolutny rekord wyceny swoich akcji na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, które po raz pierwszy są warte powyżej 300 zł za akcję. W momencie pisania tego artykułu, osiągnęły już równowartość 314,40 złotych za akcję:Jak widać CD Projektowi nie za bardzo zaszkodziło kilkumiesięczne przesunięcie premiery wyczekiwanego przez graczy Cyberpunka. Czas pokaże czy aktualna wycena akcji długo utrzyma się na obecnym poziomie, jednak jej największych zmian możemy spodziewać się w okolicach premiery gry.

źródło: GRY-ONLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.