Akcja zbierania pieniędzy dla Wiesława Wszywki zakończona niesamowitym wynikiem

Akcja zbierania pieniędzy dla Wiesława Wszywki zakończona niesamowitym wynikiem

Kilka dni temu pisaliśmy o starcie charytatywnej akcji polegającej na zbieraniu pieniędzy dla Wiesława Wszywki - polskiego YouTubera, który ma problem z biodrem. Jest on na tyle duży, że uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Na całe szczęście Internet pokazał niesamowitą moc i zebrał kilkukrotnie wyższą kwotę od tej potrzebnej na operację. Sprawdźcie jak do tego doszło oraz na co zostanie przeznaczona zabrana kwota.


W skrócie przypomnimy Wam, na czym polega problem Pana Wiesława:
Pan Wiesław ma 61 lat i cierpi na zwyrodnienia stawu biodrowego czwartego stopnia - jest to ostatni stopień zwyrodnienia, bardzo zaawansowany który wymaga zabiegu wszczepienia endoprotezy. Choroba ta wiąże się z dużym bólem, który towarzyszy przy każdym stawianym kroku, przez co bardzo utrudnia to normalne funkcjonowanie Panu Wiesławowi.  Okres oczekiwania na refundowany zabieg waha się między 5-7 lat

Właśnie dlatego powstał film promujący pomoc dla Wiesława Wszywki.W niecałe 2 godziny po publikacji tego filmu przekroczony został próg 20 tysięcy złotych, który w zupełności wystarczyłby na operację biodra. Internauci jednak nie przestali zadziwiać. Dalej wpłacali pieniądze. Następnego dnia, kwota ta wynosiła już ponad 40 tysięcy złotych. Dalej było już tylko lepiej. Ostatecznie akcja skończyła się wynikiem 88 828 złotych.

wieslaw-zebrane

Twórca projektu wraz z Panem Wiesławem opisał to wszystko tak:
Kochani to co się wydarzyło w przeciągu ostatnich 72 godzin chyba przejdzie do historii. Wsparło nas 6 227 osób, zebraliśmy 88 828 zł !!! W ramach podziękowań nagraliśmy wam ten oto filmik, ale to nie wszystko czujemy się w obowiązku dodatkowo Wam podziękować i zaprezentujemy w najbliższa niedzielę tj. 6-11-2016 r. nagrany już dość dawno temu, ale czekający na specjalną okazje odcinek Kopsnij Drina - Wielki Test whisky. Dziękujemy Wam za całego serca - jesteście WIELCY!!! Pozdrawiamy Naffnaff & Wiesław Wszywka

Materiał, o którym wspominają twórcy obejrzycie poniżej:Świetna sprawa! Taka kwota pieniędzy pozwoli nie tylko na operację biodra Pana Wiesława, ale także na operację zaćmy oka, remont jego mieszkania, zabiegi dentystyczne i opał na zimę. Styl życia tego twórcy ma się teraz znacznie zmienić. Wszystko to zostanie oczywiście udokumentowane, aby nikt nie pomyślał, że cokolwiek zostało przeznaczone na alkohol czy jakiekolwiek inne niepotrzebne rzeczy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.