Ago Gaming włączone do Grupy Abstra!

Ago Gaming włączone do Grupy Abstra!

Rafał, Czarek i Robert, czyli święta trójca polskiego YouTube'a, coraz odważniej porusza się w świecie reklamy i biznesu. Panowie uczynili ruch w niezbadaną przez siebie dotąd stronę. 


Grupa Abstra, czyli twórcy kanału AbstrachujeTV, podejmuje kolejne odważne kroki w swojej działalności. Połączyli się oni z polską organizacją e-sportową AGO Gaming. Ich celem jest lepsze dotarcie do graczy, których w Polsce jest bardzo dużo.



Wykupienie udziałów w AGO Gaming przez Grupę Abstra nie powinno dziwić. Potencjał, który leży w e-sporcie widzi każdy, kto jest zainteresowany współczesnymi mediami i rozrywką. Nie dostrzegł go jednak Zbigniew Boniek, za co został mocno skrytykowany, o czym pisaliśmy tutaj.  A oto co o nowej inwestycji Grupy Abstra sądzi jej współudziałowiec - Aleksander Wandzel, w rozmowie z Pulsem Biznesu:
 Treści związane z e-sportem są niezwykle popularne na świecie i mają duży potencjał marketingowy, ponieważ są autentycznym nośnikiem emocji dla fanów. Istotniejszy jest jednak fakt, że komunikacja poprzez e-sport jest tak naprawdę jedynym sposobem, aby skutecznie dotrzeć do pasjonatów gier. Osoby oglądające rozgrywki e-sportowe oraz grające na komputerze, smartfonie czy konsoli praktycznie nie konsumują innych treści. Dochodzi więc do sytuacji, w której reklamodawcy są niejako zmuszeni do inwestycji w ten segment.

Od kolejnego współudziałowca grupy Bogusława Leśnodorskiego dowiadujemy się również, że trójka twórców już od dawna chciała zająć się marketingiem w świecie e-sportu. Na przeszkodzie jednak stał brak bliższego dostępu do drużyny e-sportowej.

Jesteśmy ciekawi, w jakim stopniu wpłynie to na rynek gamingu i e-sportu w Polsce. Czy czekają nas duże zmiany? Oby, bo produkcje i strategie reklamowe od Grupy Abstra zawsze stoją na wysokim poziomie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.