Ojciec Dominikanin z blisko 60 tys. złotych na Patronite!

Ojciec Dominikanin z blisko 60 tys. złotych na Patronite!

YouTube to platforma, która służyć może do realizacji przeróżnych celów. Jednym z nich jest propagowanie ważnych wartości i dzielenie się z innymi swoją wiedzą. Taką ambicję posiada niewątpliwie ojciec Adam Szustak, który właśnie odniósł ogromny sukces w serwisie Patronite.  


Adam Szustak od blisko trzynastu lat realizuje się w powołaniu Ojca Dominikanina - przez ten czas swoim charakterem oraz umiejętnością przemawiania zjednał do siebie naprawdę ogromną liczbę osób. Kilka lat temu postanowił rozpocząć działalność na większą skalę i zainicjował internetowy projekt "Langusta na palmie". Od 2012 roku materiały ojca Adama obejrzane zostały ponad 94 milionów razy, a sam kanał na YouTube subskrybuje blisko 250 tys. osób. Oczywiście, realizowane produkcje w głównej mierze przeznaczone z myślą o ludziach wierzących w Boga, lecz równie duża część klipów traktuje o wartościach obejmujących każdego człowieka - wszystkie te kwestie poruszane są w zrozumiały sposób przez doświadczoną osobę, co zapewne jest głównym powodem takiej popularności tej twórczości.Z tego też względu tą popularność postanowiono wykorzystać do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju projektu - dlatego też założony został profil na portalu Patronite. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem od początku września ludzie postanowili wesprzeć twórczość ojca Adama Szustaka wpłacając łącznie prawie 60 tys. złotych! Patronów na ten moment jest 3450, a wszystkie progi zostały już zrealizowane.Na co mogą więc liczyć osoby oglądające projekt "Langusta na palmie"? Przede wszystkim można już śledzić drugi kanał o nazwie "Paśnik", gdzie rozpoczęte zostały całkowicie nowe serie. Co więcej, z początkiem października ruszy trzeci profil, o którym niestety jeszcze nie wiemy zbyt wiele. Wiosną przyszłego roku zainicjowane zostaną również spotkania na wielką skalę organizowane w całej Polsce, gdzie każdy chętny będzie mógł przyjść i posłuchać ojca Adama.Obok takiego sukcesu nie sposób przejść obojętnie. Świadczy on nie tylko o zaangażowaniu społeczności, ale pokazuje, że ludzie potrzebują tego typu treści na polskiej scenie YouTube.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.