ACTA 2 odrzucone przez Parlament Europejski!

ACTA 2 odrzucone przez Parlament Europejski!

Ostatnie tygodnie w sieci minęły pod hasłem zbliżającej się cenzury internetu oraz dyrektywy nazwanej potocznie ACTA 2. Znacząca część użytkowników bała się tego, że niedługo może nadejść kres internetu, jaki obecnie znamy. To już koniec obaw. 


Parlament Europejski odrzucił właśnie reformę o prawach autorskich. Większość europosłów opowiedziała się przeciw tej dyrektywie, co oznacza, że nie zostanie ona wdrożona, a Unia nie będzie rozpoczynała żadnych negocjacji.Wszyscy, którzy brali udział w rożnych protestach bądź po prostu wyrażali swoje niezadowolenie w sieci mogą więc odetchnąć. W najbliższym czasie nie czeka nas jakakolwiek zmiana w działaniu internetu.

We wrześniu odbędzie się jednak sesja plenarna Parlamentu Europejskiego, na której toczona będzie jeszcze raz dyskusja odnośnie do tytułowej sprawy, więc warto nadal śledzić ten temat.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.