9 listopada - dzień w którym 3 YouTuberów wyda swoje książki

9 listopada - dzień w którym 3 YouTuberów wyda swoje książki

Już jutro na rynku pojawią się trzy nowe pozycje na liście książek wydanych przez YouTuberów. Kogo dokładnie? Mowa tu o RedLipstickMonster, Cyber Marianie i Martinie Stankiewiczu.


Red Lipstick Monster - "Tajniki DIY"


Książka Ewy, a raczej poradnik, to będzie już drugi przygotowany przez nią tutorial. Pierwszy dotyczył tajników makijażu, a jego wielki sukces i wysokie lokaty w rankingach bestsellerów musiały dać do zrozumienia, że RedLipstickMonster ma jeszcze dużo pola do popisu. Następna poradnikowa książka dotyczyć będzie tajników DIY (Do It Yourself). 


tajniki-diy-z-red-lipstick-monster-edycja-specjalna-b-iext45683297Cyber Marian - "Dziś tak bardziej"


Cyber Marian w swojej „cyberopowieści” odkrywa nieco szerzej karty niż we wszystkich swoich filmach. „Cyber Marian zabierze Was w fascynującą podróż drogami swojego życia: od zamierzchłej ery przedinternetowej po współczesną epokę cyfrową. Są wśród nich odcinki autostrad – świat śmiga wtedy z zawrotną prędkością, ale zdarzają się też fragmenty pełne zwężeń, ostrych zakrętów i niebezpiecznych wybojów, kiedy trzeba zwolnić, a nawet zatrzymać się, i zadać sobie trudne życiowe pytania” Przy zakupie książki dostajecie także możliwość zainstalowania specjalnej aplikacji, gdzie zobaczycie Cyber Mariana w unikalnych, nigdy dotąd nieopublikowanych scenach. Tak wygląda jedna ze stron książki:


14763544949780517-jpg-gallery-big-iext46037670Martin Stankiewicz - "Śmieszek. Cierpienia młodego YouTubera"


Co takiego znajdziemy w "Śmieszku"? Wszystko co fani chcieliby wiedzieć, a nie pojawiło się na vlogach. Między innymi jakie były początki kariery Martina. Czy naprawdę jest nieśmiały? Dowiemy się co nieco o kulisach pracy jako youtuber i czy w ogóle trudno nim być. Nie zabraknie też o tym skąd biorą się pomysły na materiały. Książka Martina Stankiewicza zawiera także dodatek w postaci „Activity Book”, czyli w bardzo mocnym uproszczeniu - coś jak Zniszcz ten dziennik - wykonuje się zadania, walczy ze swoim lenistwem i samemu tworzy „fabułę” książki. YouTuber postanowił również udostępnić jedną stronę książki, żeby każdy mógł zobaczyć jak to mniej więcej będzie wyglądać:14769695759037336-jpg-gallery-big-iext46142643Spotkania autorskie


Premierom książek towarzyszyć będą również spotkania autorskie w salonach Empiku w całej Polsce. Red Lipstick Monster odwiedzi cztery miasta - Katowice, Wrocław, Gdańsk oraz Warszawę. Cyber Marian zamierza odwiedzić sześć miast - Wrocław, Warszawę, Kraków, Gdańsk, Poznań oraz Łódź. Dokładne daty nie są jeszcze znane. Martin wpadnie do pięciu miast, tj.: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Łódź oraz Bydgoszcz.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.