8-letni gracz Fortnite podpisał kontrakt na 120 tysięcy złotych

8-letni gracz Fortnite podpisał kontrakt na 120 tysięcy złotych

8-letni Joseph Deen został jednym z najmłodszych graczy, którzy podpisali kontrakt z profesjonalnym zespołem e-sportowym. Team 33 przyjął go w swoje szeregi oferując 120 tysięcy złotych.


Niedawno Team 33 ogłosił, że 8-letni Joseph Deen - znany jako Gosu33 - zostaje oficjalnym członkiem zespołu. Otrzymał on 33 tysiące dolarów za podpis (około 120 tysięcy złotych) oraz gamingowego peceta o wartości 5 tysięcy dolarów (niecałe 18,5 tysiąca złotych).
Moje marzenia się spełniły. Wiele zespołów nie brało mnie na poważnie z uwagi na mój wiek. Członkowie Team 33 zauważyli mnie podczas gier w Fortnite’a i pozwolili trenować z nimi. Jestem naprawdę szczęśliwy, że zostałem oficjalnym członkiem drużyny.

Źródło: www.prnewswire.com


Joseph trenował z tym zespołem od 6 roku życia. Wykazywał się szczególnymi umiejętnościami oraz talentem, dlatego też organizacja uznała, że chłopca warto na stałe dołączyć do swoich szeregów. Jeden z założycieli Team 33 - Tyler Gallagher - powiedział:
Jesteśmy niezmiernie podekscytowani z dołączenia Josepha do naszego zespołu. Od kilku lat w tajemnicy szukamy talentów, a zatrudnienie Josepha jest tego efektem. Kilka lat temu zaczęliśmy jego trening, wiedząc, że młode osoby są przyszłością e-sportu. Jego niesamowity talent i praca, jaką wykonywał, trenując codziennie z nami opłaciły się, wynikiem jest dzisiejsza wiadomość.

Drużyna 33 podpisała kontrakt z młodym graczem w siedzibie zespołu (House 33), która jest luksusową posiadłością w Hollywood Hills i służy jako główny teren treningowy zespołu. Była wielokrotnie nagradzanym obiektem przeznaczonym dla graczy, przedsiębiorców i artystów muzycznych. Dom miał wielu znanych gości, w tym Post Malone, Drake, Travis Scott, Lil Nas X, Gucci Mane, TM88, Young Thug, Gunna, Swae Lee czy Kaash Paige.

Team 33 to elitarny zespół e-sportowy z Hollywood w Kalifornii. Drużyna brała udział w dużych turniejach w grach takich jak Fortnite, CS: GO., Dota 2, League of Legends, Call of Duty, Valorant i wielu innych. Joseph Deen z całą pewnością będzie miał okazję, żeby się wykazać. Życzymy mu ogromnych sukcesów! Na pewno warto będzie śledzić karierę tego młodego gracza.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.