7 lat kanału arhn.eu!

7 lat kanału arhn.eu!

Do gier video można podchodzić w różny sposób. Świetnym przykładem tego jest polski YouTube, na którym gry odmienianie są przez wszystkie przypadki. Mamy tam typowe gameplaye, luźne recenzje czy speedruny, lecz wielu z nas oczekuje także nieco innego podejścia. Lubimy spojrzeć na gry z nieco bardziej technicznej i publicystycznej strony. Mając to na uwadze, znakomitym przykładem takiego kanału jest arhn.eu, który właśnie świętuje swoje 7 urodziny.


Kanał, którego twarzą (i przede wszystkim głosem!) jest Dark Archon, ściśle łączy się ze społecznością forum o tej samej nazwie, które przez lata stało się swoistym przekrojem dziedziny gier i technologii z różnych epok. Najlepiej świadczy o tym z resztą główne hasło społeczności - Oldschool, Newschool, Allschool!  Sam kanał na YouTube został założony 8 listopada 2010 roku, co daje mu pozycję weterana na scenie polskiego video w Internecie.

Rocznica założenia kanału zbiega się także z okrągłą liczbą subskrypcji na kanale. Na chwilę obecną wynosi ona 240 tysięcy stałych widzów i cały czas sukcesywnie rośnie. Na kanale znajduje się obecnie 775 materiałów, które zostały wyświetlone około 75 milionów razy. Śmiało można stwierdzić, że kanał znalazł swoją niszę i grono zapaleńców, którzy cały czas śledzą nowe materiały. O rocznicy przypomnieli sami twórcy za pośrednictwem ich profilu na Facebooku.

Jeśli spojrzymy na pierwsze i ostatnie materiały na kanale, to widać, jak duży progres zaliczył kanał, by dziś stać się już pewnym wyznacznikiem jakości w poruszanych przez siebie tematach. Twórcy kanału przebyli długą drogę od typowych recenzji nagrywanych tanią kamerką po głośny ostatnio dokument pełnometrażowy, który był przecież niemałym przedsięwzięciem powstałym dzięki pomocy widzów z Patronite. Dziś arhn.eu to także inne projekty, takie jak ich duża akcja charytatywna Gramytatywnie, z której dochód trafia do najbardziej potrzebujących czy gościnne występy z innymi zaprzyjaźnionymi twórcami.Społeczności arhn.eu życzymy kolejnych podobnych jubileuszy i jeszcze większych liczb na kanale. Z pewnością jest to jeden z tych kanałów, którym bez wątpienia możemy się pochwalić - również poza granicami naszego kraju. Powodzenia w przyszłości i co najmniej następnych 7 owocnych lat!

avatar

Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!