7 blogów o jedzeniu w dużych miastach, które musisz znać!

7 blogów o jedzeniu w dużych miastach, które musisz znać!

Programów kulinarnych w telewizji jest dzisiaj na pęczki, więc praktycznie w każdym momencie możemy obejrzeć, jak jakiś znany kucharz gotuje sobie coś pysznego. Wszystkie te programy możemy oglądać, nawet gdy jesteśmy głodni. Świetne, prawda? Niestety, od samego oglądania apetytu nie zaspokoimy.Nieco bardziej praktyczne są blogi o jedzeniu, w których opisywane są konkretne miejsca, gdzie można dobrze zjeść. Zdecydowanie łatwiej jest wyjść do sprawdzonej przez blogera restauracji, niż samemu przygotować sobie wymyślne danie. Oczywiście nie zachęcamy do lenistwa w kuchni, sugerujemy jednak, że wyjście do znajomej restauracji bardziej rozwinie nasze kubki smakowe, niż oglądanie jedzenia w telewizji.


1. Wrocław - Ze swoich źródeł wiemy, że autorzy bloga Z Widelcem Po Wrocławiu wcale nie przemieszczają się z widelcem po Wrocławiu, gdyż mogłoby to być niebezpieczne. Blogerzy niebezpieczeństwu wręcz zapobiegają, gdyż dzięki ich trafnym wpisom prawdopodobnie wielu niewinnych ludzi uniknęło obiadowej katastrofy. Nie jest oczywiście tak, że autorzy Z Widelcem Po Wrocławiu tylko krytykują, ponieważ z największą przyjemnością odwiedzają smaczne miejsca, a tym mniej smacznym zawsze starają się dać drugą szansę. Twórcy Z Widelcem Po Wrocławiu to zajawkowicze dobrego jedzenia, co widać po ich wpisach, a odwiedzane przez nich restauracje zawsze są opisywane fachowo i rzetelnie, gdyż autorzy dbają o swoją niezależność.
2. Warszawa - Warszawski blog kulinarny to tak właściwie blog kulinarno-kulturalny, który traktuje głównie o jedzeniu oraz o wszystkim, co związane z jedzeniem, czyli np. podróże. Zasadnicza część bloga skupia się na restauracjach warszawskich z rozróżnieniem na konkretne dzielnice Warszawy, rodzaje miejsc oraz kuchnie świata. Odwiedzane przez autorkę restauracje są oceniane przez nią na wielu płaszczyznach, nie tylko kulinarnych, liczy się także klimat i lokalizacja. Oprócz miejscowych restauracji autorka bloga pisze także o odwiedzanych restauracjach podczas swoich podróży.3. Kraków - Blog Z Widelcem jest połączeniem dwóch poprzednich blogów, ponieważ autorzy tego bloga także chronią swoich czytelników przed niebezpieczeństwem oraz interesuje ich nie tylko jedzenie. Blog Z Widelcem z całą pewnością odróżnia się swoimi podsumowaniami wydarzeń kulinarnych w Krakowie. Autorzy piszą w nich o tym, co się wydarzyło oraz o tym, co dopiero się wydarzy, dzięki czemu można być na czasie z wszystkimi nadchodzącymi wydarzeniami gastronomicznymi w Krakowie. Potrawy opisywane są zawsze rzetelnie, a wrażenia autorów wydają się autentyczne i nieprzekłamane.4. Trójmiasto Jak mówi hasło bloga Tu Jest Smacznie – "Nie blog kulinarny, a kulinarna wyrocznia" tak jest w rzeczywistości. Wpisy przeważnie kończą się konkretną opinią wystawianą przez autorów bloga, przez co stają się niejako wspomnianą wyrocznią dla knajp znajdujących się w Trójmieście. Wpisy są proste, przejrzyste i na temat, bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły, klimat miejsca i ewentualne niuanse. Na blogu autorzy udostępniają swoim czytelnikom także sprawdzone przepisy na ulubione dania.

5. Poznań - Maciej Blatkiewicz z Poznania wygrywa z anoreksją, bo je za dwóch. Maciek wyróżnia się nie tylko dlatego, że spożywa bardzo duże ilości pokarmów, ale dlatego, że żyje on jedzeniem i żyje z jedzenia, robi to bowiem profesjonalnie. Widać to gołym okiem, będąc na stronie bloga Wygrywam z Anoreksją. W oczy rzuca się wyszukiwarka, która sugeruje nam, gdzie możemy dobrze zjeść, nie tylko w Poznaniu. Maciej pisze także na tematy "okołojedzeniowe", jedną z popularniejszych serii na jego kanale jest seria "Knajpy zniszczyły mi życie", w której opisuje on swoje przygody związane z jedzeniem i podróżowaniem.6. Katowice - Autorkę bloga można nazwać profesjonalną dziennikarką kulinarną, ma ona bowiem bardzo duże doświadczenie w pisaniu o kulinariach. Jej katowickie kubki smakowe zawsze stanowią dla niej punkt odniesienia dla jedzenia z innych stron świata, takich jak Londyn czy Sztokholm. Autorka blogu chwali się tym, że nie współpracuje z żadnymi markami, przez co pozostaje niezależna i może dzielić się ze swoimi czytelnikami autentycznymi opiniami bez żadnej cenzury.

7. Łódź - Autorkami bloga Jemy w Łodzi są Agata Zarębska i Izabella Borowska, które z branżą gastronomiczną związane są zawodowo, a także są autorkami książki o łódzkiej kuchni. Ich doświadczenie zawodowe przekuwa się na jakość prowadzonego bloga, ponieważ autorki jak mało kto znają łódzką gastronomię od podszewki – wiedzą gdzie warto zjeść, czego należy unikać i w jakich miejscach szukać dobrego jedzenia. Blogerki bardzo aktywnie działają w łódzkiej gastronomii angażując się we wszystkie gastronomiczne wydarzenia, dlatego najlepiej wiedzą co się wydarzy na kulinarnej mapie Łodzi. Ponadto, Agata i Izabella oferują swoim czytelnikom karty rabatowe obowiązujące w odwiedzanych przez nie lokalach.


Czy Wasz apetyt został pobudzony? Zakładamy, że tak, dlatego szczególnie zachęcamy do rozwijania swoich kubków smakowych, bo cały czas należy poznawać nowe smaki i nie wolno dopuścić do monotonii w kuchni. Blogi o jedzeniu są świetnym miejscem do rozwoju naszego kulinarnego gustu, ponieważ w ich przypadku zazwyczaj nie kończy się na narobieniu sobie apetytu, a na odwiedzeniu jednego z opisywanych miejsc. A co w przypadku gdy mieszkacie daleko od opisywanych miast? Nic straconego! Niektórzy z blogerów przecież podróżują po całym świecie, aby spróbować poszczególnych przysmaków. Wy także możecie zrobić święto swojemu podniebieniu i wybrać się na kulinarną wycieczkę do większego miasta.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.